Nowe miejsce na mapie osiedli Karłowice i Różanka

DUOSFERA - Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka - logo CAL DUOSFERA transparent

Centrum Aktywności Lokalnej DUOSFERA służy zwiększaniu zaangażowania społeczności lokalnych i tworzeniu poczucia przynależności do miejsca i grupy. Dlatego celem naszego działania jest obudzenie ludzi do aktywności w swoim najbliższym otoczeniu, czyli w ich społecznościach. Obudzenie ich także do odpowiedzialności za siebie i innych, jak również rozwinięcie wiary, że wiele zależy od nas samych. Nie jako pojedynczych jednostek, ale jako wspólnot i grup obywatelskich, które biorą sprawy w swoje ręce i współtworzą miejsce, w którym czują się dobrze. Centrum Aktywności Lokalnej na naszym osiedlu przyjęło nazwę DUOSFERA i jest prowadzone przez organizację pozarządową — Fundację EMMA.

Osiedlowa Pracownia ZRÓB to SAM

Osiedlowa Pracownia ZRÓB to SAM to przestrzeń stworzona do prowadzenia otwartych warsztatów hobbystycznych i kompetencyjnych. Nasza oferta skierowana jest do mieszkańców, którzy chcą rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz zdobywać nowe umiejętności. Tematyka warsztatów jest bardzo różna, począwszy od nabywania umiejętności praktycznych z zakresu szycia, majsterkowania, szydełkowania, wyplatania z wikliny, decoupage’u, gotowania, aż po warsztaty rozwoju kompetencji społecznych, treningi mózgu oraz posługiwania się nowymi technologiami. Bardzo zależy nam na tym, aby efektem udziału w warsztatach było powstanie grup zainteresowań, w ramach których uczestnicy będą się regularnie spotykać, wymieniać wiedzą i doświadczeniami, a także wzajemnie inspirować do dalszego rozwoju. Mieszkańcy mogą także przyjść do Pracowni ZRÓB to SAM i samodzielnie wykonać drobne prace na własny użytek np. skorzystać z maszyny do szycia do naprawienia spodni.

Centrum Informacji Kulturalnej i Społecznej

W ramach Centrum Informacji Kulturalnej i Społecznej informujemy mieszkańców o ofercie kulturalnej miasta, prowadzimy zapisy i umożliwiamy zakup biletów grupowych na wszelkie wydarzenia, zachęcając w ten sposób przedstawicieli różnych pokoleń do wspólnego uczestniczenia w życiu kulturalnym Wrocławia. W ramach cyklu To się ogląda co miesiąc polecamy ciekawe wydarzenia, wystawy, sztuki teatralne i filmy, które warto zobaczyć. Prowadzimy Gabinet poradnictwa rodzinnego — jest to przestrzeń wspierania dzieci, młodzieży, osób dorosłych i seniorów w rozwiązywaniu problemów, sytuacji trudnych i konfliktowych oraz informowania ich o ważnych inicjatywach prospołecznych realizowanych na rzecz mieszkańców przez różne instytucje, organizacje pozarządowe i firmy.

Inkubator Pomysłów Lokalnych

Inkubator Pomysłów Lokalnych to przestrzeń w CAL DuoSfera, która skierowany jest do wszystkich tych, którzy chcą być czynni lokalnie, ale nie są pewni od czego zacząć, jak zebrać środki i czy pomysł się powiedzie. Jak nazwa wskazuje "Inkubator" trzyma pieczę nad działaczami/działaczkami i aktywistami/aktywistkami społecznymi, udziela wskazówek merytorycznych i praktycznych, pomaga znaleźć partnerów do współpracy, wspiera przez cały okres realizacji projektu. Do Inkubatora może się zgłosić zarówno osoba indywidualna, grupa formalna, organizacja lub firma. Stąd Inkubator łączy wszystkich, którzy chcą wspólnie tworzyć to miejsce, udoskonalać je, zbliżać do ludzi, odpowiadając tym samym na ich potrzeby. Z dotychczasowych doświadczeń w pracy z mieszkańcami naszego osiedla wiemy, że w wielu mieszkańcach drzemie niewykorzystany potencjał. Inkubator jest po to, by go dostrzec, pozwolić mu się rozwinąć oraz dać mu narzędzia do działania. Docelowo Inkubator ma skupiać wokół Centrum ludzi kreatywnych, z inicjatywą, ze społecznym zacięciem, niemających do tej pory okazji do samorealizacji. Jednym słowem Inkubator, jako część Centrum, tworzy miejsce przyjazne inicjatywom i sprzyjające rozwijaniu pasji na forum bardziej publicznym niż tylko domowe zacisze.

O naszych działaniach dowiesz się  z harmonogramu, który znajdziesz w budynku „DuoSfery” przy ul. Bałtyckiej 8 oraz na naszym fanepage’u na FB.

 • DUOSFERA

  Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka
  51-109 Wrocław, ul. Bałtycka 8
  e-mal: duosfera@emma.org.pl
  tel. 798.678.748

 • Facebook

  https://fb.me/CALDuoSfera

 • Youtube

  youtube.com/channel/UCHluvcirn5Q_0zRx9Hk2jeQ

Zespół Centrum Aktywności Lokalnej DUOSFERA

DUOSFERA - Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka - EKS 400 v2

EWA KUZILEK-SEKŚCIŃSKA

Centrum Informacji Kulturalnej i Społecznej

Od zawsze mieszka na Sępolnie, z Karłowicami związana (zawodowo) od ponad 15 lat. Pedagog, z optymistyczną wiarą w wartość komunikowania się, mediacji i porozumienia. Zbieracz, min. szalików, chust i apaszek, zdjęć i obrazów przedstawiających drzewa. Pisze eseje. Czyta biografie. Największe hobby to praca z ludźmi.

DUOSFERA - Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka - aleksandra bolek e1594202945675

ALEKSANDRA BOLEK

Inkubator Pomysłów Lokalnych

Mieszkanka Karłowic. Stoi za inicjatywą „Karłowice gotują - się” na Facebooku, realizuje projekty z pichceniem w tle. Redaktorka naczelna w Kurierze Karłowickim. Matka dwóch chłopców, z zawodu lektorka angielskiego.

DUOSFERA - Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka - ES 400

EWA SUCHOŻEBRSKA

Wespół w zespół - wspólpraca z otoczeniem społeczno-gospodarczym

Prezes Fundacji. Mieszkanka Karłowic, zawodowo: trener, coach, doradca personalny, od 2017 roku członkini Rady Osiedla, prywatnie: pasjonatka rękodzieła i kolekcjonerka czterolistnych koniczynek. Odpowiada za koordynowanie CAL Duosfera i Wielopokoleniowe Centrum Aktywności oraz budowanie aktywnej współpracy z otoczeniem.

DUOSFERA - Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka - placeholder 5

 

Osiedlowa Pracownia Zrób to Sam

Członkini klubu Orando, lubi czytać fantastykę i pić dobrą kawę. W wolnych chwilach gra w gry z przyjaciółmi. Mieszka wraz z mężem i kotem na Swojczycach.

Działanie publiczne Centrum Aktywności Lokalnej DUOSFERA jest współfinansowane ze środków finansowych otrzymanych od Gminy Wrocław w ramach projektu realizowanego przez Fundację EMMA pt.: „Centrum Aktywności Lokalnej na Osiedlu Karłowice-Różanka — blisko mieszkańców, razem w działaniu”.

DUOSFERA - Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka - logo CAL DUOSFERA transparent
DUOSFERA - Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka - NewWCA logo
DUOSFERA - Centrum Aktywności Lokalnej Karłowice-Różanka - PL pomocniczy 01