Międzyosiedlowy Klub Seniora Fundacji EMMA

Celem projektu jest wspieranie aktywności osób starszych oraz zapewnienie warunków do integracji środowiska wrocławskich seniorów. Odbiorcami projektu są wrocławscy seniorzy, osoby po 60 roku życia, w przeważającej większości emeryci, którzy mieszkają we Wrocławiu, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców osiedli Karłowice-Różanka i Sołtysowice.

Finansowanie: projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Wrocław

Projekt będzie realizowany w okresie od 16.01.2024 do 31.12.2024 roku. W ramach projektu zorganizujemy 5 różnych rodzajów aktywności dla seniorów. Będą to:

Warsztaty „Senior w XXI wieku – jak oswoić nowe technologie”

Celem warsztatów jest przygotowanie seniorów do poruszania się w świecie nowych technologii w taki sposób, aby:

  • potrafili zrobić zakupy online, gdy są chorzy,
  • mieli bezpłatny dostęp do legalnych dóbr kultury,
  • wiedzieli jak załatwić rożne sprawy w urzędzie, ZUS-ie online,
  • umieli poszukać terminu wizyty u specjalisty bez wychodzenia z domu,
  • korzystali z aplikacji i stron internetowych poświęconych technikom i ćwiczeniom usprawniającym umysł,
  • byli aktywnymi członkami portali społecznościowych, które pozwalają im na bycie w kontakcie z przyjaciółmi i rodziną (często mieszkającą zagranicą),
  • poszukiwali inspiracji do rozwoju swoich pasji,

i przede wszystkim wiedzieli jaki i gdzie szukać informacji o aktywnościach i przywilejach dedykowanych seniorom we Wrocławiu.

Warsztaty „Mój dobrostan”

Celem zajęć jest zadbanie o zachowanie równowagi ciała i ducha, wzmocnienie poczucia własnej wartości, zadbanie o swoje emocje i relacje z innymi, uświadomienie sobie swoich potrzeb i oczekiwań.

Warsztaty „Zdrowy kręgosłup”

Celem zajęć jest wzmocnienie mięśni brzucha, poprawa kondycji fizycznej seniorów, dotlenienie organizmu.

Warsztaty „Kreatywnie, zabawnie, twórczo”

Celem warsztatów jest pobudzanie pracy mózgu, poprawa jego kondycji, rozwój umiejętności logicznego myślenia, rozbudzenie kreatywności itd. Zajęcia polegają na wykonywaniu różnych sekwencji ćwiczeń i zadań, które mają na celu stymulowanie obu półkul mózgowych.

Warsztaty „Wielopokoleniowe warsztaty rękodzieła”

Celem warsztatów jest włączenie seniorów w tzw. robienie rzeczy społecznie użytecznych, integracja międzypokoleniowa, doskonalenie umiejętności manualnych, rozwój zainteresowań i poznawanie nowych technik rękodzielniczych. Zajęcia manualne sprawiają seniorom wiele radości i chętnie w nich uczestniczą. Są także doskonałą okazją do nawiązania kontaktów z innymi, gdyż wykonywanie ręcznych robótek sprzyja rozmowie. Dlatego na warsztaty zapraszamy seniorów wraz z rodzinami, znajomymi, mieszkańcami Wrocławia.

Inicjatywy oddolne w ramach kawiarenki sąsiedzkiej

To spotkania integracyjne, które mogą przybierać bardzo różnorodną formę. Na przykład koncertu, przedstawienia, wernisażu, spotkania autorskiego, projekcji filmu, warsztatów tematycznych czy spotkania towarzyskiego. Chcemy, aby to seniorzy decydowali o tym co, kiedy i jak odbędzie się w ramach kawiarenki. Nie chcemy wszystkiego przygotowywać dla seniorów, tylko dać im przestrzeń do samoorganizowania się, wyjścia z własną inicjatywą i pomysłami.


Chcesz zapisać się na zajęcia, zapoznaj się z naszym harmonogramem na dany miesiąc.

Pobierz kartę zgłoszenia do MKS.

Udział w aktywnościach jest bezpłatny, gdyż Fundacja Emma realizuje projekt „Międzyosiedlowy Klub Seniora Fundacji Emma” dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

M-klub-seniora-2023-04
Międzyosiedlowy Klub Seniora Fundacji Emma
EMMA
wroclaw-rozmawia-footer[1]
2023_09_Wroclaw_miasto_spotkan_prostokat_zamiast_schodkowego